Adelaide Plains Basketball Association results – November 24 2010

A Men
Owen 55 (K.Bomford 17, A.Pratt 16, G.Gaze 14) def Bulldogs 41 (D.Smith 14, M.Olsen 12, T.Lawson 9). Young Guns 43 (L.Wright 21, L.Guy 10, J.Walker 8) def Long Plains 34 (W.Banton 13, R.Sharer 9, M.East 6).

B Men

Auburn Hawks 37 (N.Forrest 10, S.Goodfellow 8, J.Hicks 8) def Longies 18 (P.Cook 6, J.Barnes 3, P.Sharer 3). Peckers 70 (D.Darling 20, J.Henderson 12, T.Michael 12) def Magics 39 (N.Olsen 13, D.Pfeiffer 12, P.McMillan 10)

Under 18 Boys

Owen 55 (K.Robinson 24, T.Halls 21, T.Lloyd 6) def Bulldogs 31 (Z.Zilm 10, H.Greenshields 6, J.Zilm 6). Mavericks 44 (D.Pfeiffer 12, L.Williams 9, S.Van Kleef 8) def Long Plains 21 (M.McIntyre 9, D.Haynes 6, L.Lu 2).

Under 16 Boys

Bulldogs 50 (B.Taylor 28, J.Appleby 14, C.Arbon 4) def Broncos 26 (J.Michael 12, J.Speissegger 8, L.Speissegger 2). Owen 47 (M.Woollatt 14, J.Pratt 12, J.Dunstan 8) def Redlegs 34 (B.Krieg 18, C.Veitch 10, T.Nottle 6).

Junior Boys

Bulldogs 48 (J.Studham 26, S.Carslake 14, M.Lawrie 4) def Rockets 31 (B.Verner 10, L.Mathew 9, J.Baker 5). Falcons 43 (T.Scholz 16, S.Speissegger 16, A.Lawless 6) def Bulls 30 (J.Butterfield 22, S.Michael 6, J.O’Mahoney 2). Redlegs 43 (T.Moulds 26, N.Studham 15, W.Dixon 2) def Swish 19 (C.Lane 10, J.Tiller 5, J.Heaslip 4).

A Women
Bulldogs 57 (J.Angel 21, T.Nottle 16, K.Cmrlec 12) def Owen 32 (H.McArdle 9, B.Wedding 7, J.Neilson 6). Long Plains 36 (C.Fiebig 15, K.Blackwell 10, L.Tynan 9) def Storm 22 (J.Harding 8, A.Wilson 8, C.Gregor 4).

B Women

Thunder 30 (N.McCracken 10, T.Renshaw 10, H.Shepherd 4) def Cats 23 (C.Stone 9, E.Pratt 6, S.Mugge 4). Lightning 48 (L.Michael 13, M.Veitch 12, A.Simon 10) def Eagles 10 (K.Harrison 5, A.Trench 4, K.Hoepner 1). Redlegs 41 (R.Dixon 14, S.Moulds 8, J.Smith 7) def Owen 7 (N.Graham 5, A.Warner 2).

Senior Girls

Wildcats 30 (B.Koch 11, R.Mahony 6, A.Michael 6) def Bulldogs 10 (A.Williams 10, H.Hoepner 8, C.Moulds 6). Celtics 37 (C.Guy 16, T.White 13, C.Williams 6) def Owen 16 (H.Sellar 6, A.Fritz 2, R.Fritz 2).

Junior Girls

Bulldogs 48 (N.Greenshields 22, T.Williams 10, B.Nyoni 8) def Strykers 11 (K.Gregory 4, E.Mahony 4, T.Gregory 3). Sharkes 26 (K.White 14, S.Heaslip 10, Z.Bell 2) def Sonics 18 (K.Selleck 7, E.Cunningham 5, L.McPharlin 4). Pumas 37 (B.Wilson 17, G.McArdle 8, R.Dunstan 6) def Breezers 33 (K.Wedding 26, M.Merry 4, T.Harkness 2).